oficjalny serwis samorządowy 30 grudnia 2011. imieniny: Irmina, Eugeniusz
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
   strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
FINANSE MIASTA

Indexfirm - Branżowy Portal Firm
  

Segregacja odpadów

PAPIER

Wrzucamy: * gazety i czasopisma, * katalogi i prospekty, * papier szkolny i biurowy, * książki w miękkich okładkach lub z usuniętymi twardymi okładkami, * torebki papierowe, * papier pakowy, * pudełka kartonowe i tekturowe, * tekturę.

Nie wrzucamy: * zabrudzonego i tłustego papieru, * papieru z folią, * papieru termicznego i faksowego, * kartonów po mlekach i napojach, * papieru przebitkowego (rachunki i faktury), * artykułów i papierów higienicznych (podpasek, pieluch jednorazowych), * worków po cemencie, * tapet.

PAMIĘTAJ: usuń zszywki, metalowe części i plastikowe opakowania

PLASTIK

Wrzucamy: * butelki po napojach (najlepiej zgniecione), * butelki po płynach do mycia, * plastikowe zakrętki, * plastikowe torebki, worki, reklamówki, * plastikowe koszyczki po owocach.

Nie wrzucamy: * butelek i pojemników z zawartością, * butelek i pojemników po olejach (spożywczych, chłodniczych i silnikowych), * opakowań po lekach, * butelek po płynach chłodniczych, * pojemników po wyrobach garmażeryjnych, * zabawek, * styropianu.

PAMIĘTAJ: wrzucaj czyste opakowania i zgnieć butelki przed wrzuceniem.

SZKŁO BEZBARWNE

Wrzucamy: * butelki szklane po napojach i żywności, * butelki po napojach alkoholowych, * szklane opakowania po kosmetykach.

Nie wrzucamy: * szkła stołowego, * fajansu, * porcelany i ceramiki, * luster, * szkła okiennego, * żarówek, * lamp neonowych, fluorescencyjnych i rtęciowych, * reflektorów, * izolatorów, * szkła żaroodpornego, * doniczek, * szkła okularowego, ekranów i lamp telewizyjnych, * szyb samochodowych.

PAMIĘTAJ: nie tłucz szkła przed wrzuceniem do pojemnika, wrzucaj czyste opakowania.

SZKŁO KOLOROWE

Wrzucamy: * butelki szklane po napojach i żywności, * butelki po napojach alkoholowych, * szklane opakowania po kosmetykach.

Nie wrzucamy: * szkła stołowego, * fajansu, * porcelany i ceramiki, * luster, * szkła okiennego, * żarówek, * witraży, * reflektorów, * izolatorów, * szkła żaroodpornego, * doniczek, * szkła okularowego, ekranów i lamp telewizyjnych, * szyb samochodowych.

PAMIĘTAJ: nie tłucz szkła przed wrzuceniem do pojemnika, wrzucaj czyste opakowania.


 PEŁEN WYKAZ SPRZĘTU ELEKTYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO, KTÓRY MOŻNA ODDAĆ PODCZAS ZBIÓRKI [PDF - 38 KB]

 
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Urząd Miasta Sulejówek
tel. +48 22 76-06-201
urzad@umsulejowek.pl
MAPA SERWISU
STATYSTYKA