oficjalny serwis samorządowy 30 grudnia 2011. imieniny: Irmina, Eugeniusz
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
   strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
FINANSE MIASTA

Indexfirm - Branżowy Portal Firm
  

Lokalne Okienko Przedsiębiorczości

Lokalne Okienko Przedsiębiorczości (LOP) działa przy Stanowisku ds. działalności gospodarczej. Utworzenie tego punktu przez Urząd Miasta jest istotnym elementem w zakresie pomocy, mającym na celu wspomaganie przedsiębiorczości w mieście Sulejówek.

Do zadań Lokalnego Okienka Przedsiębiorczości należy:

l  udzielanie informacji o wszystkich obowiązkach i wymogach administracyjno-prawnych związanych z rozpoczęciem lub prowadzeniem działalności gospodarczej;

l  udostępnianie przedsiębiorcom oraz osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą podstawowych informacji nt. dostępnych form i instrumentów wsparcia  dla sektora MSP;

l  współpraca z Punktami Konsultacyjnymi szczebla Lokalnego, Regionalnego i Krajowego w zakresie wymiany informacji, konsultacji i promocji. 

W LOP dostępne są różnego rodzaju publikacje dotyczące rozwoju Małych  i Średnich Przedsiębiorstw. Tutaj można także uzyskać informacje dotyczące aktualnych szkoleń, konferencji, seminariów dotyczących działalności gospodarczej.

     Przedsiębiorców z terenu  miasta Sulejówek, zainteresowanych pozyskiwaniem informacji o możliwościach wsparcia ich działalności (m.in. funduszy unijnych) zapraszamy do Lokalnego Okienka Przedsiębiorczości, które znajduje się w Urzędzie Miasta Sulejówek, ul. Dworcowa 55, Stanowisko ds. działalności gospodarczej, pok.14, tel. 022 760 62 19, e-mail: handel@umsulejowek.plDOTACJE UNIJNE DLA FIRM do 200 tys. PLN

Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia do I rundy aplikacyjnej na rok 2011.

  

Na początku 2011 roku polscy przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie działań związanych z rozpoczęciem lub zwiększeniem eksportu. Polskie firmy mają możliwość pozyskania bardzo dużej dotacji na udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych w charakterze wystawcyoraz udział w zorganizowanych misjach gospodarczych za granicą.

  

wsparcie działań związanych z wejściem na rynki zagraniczne. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 200 tys. PLN! Nasza firma w ramach wyżej wymienionego działania świadczy usługi doradcze (przygotowanie Planu Rozwoju Eksportu), jak również przygotuje i rozliczy Państwa wnioski o dofinansowanie (Etap I oraz Etap II).

  

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 6.1 wspierane będą:

- wyszukanie i dobór partnerów na rynku docelowym

- uzyskanie niezbędnych dokumentów do wprowadzenia produktów/usług na wybrany rynek zagraniczny

- udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych w charakterze wystawcy

- udział w zorganizowanych misjach gospodarczych za granicą

- doradztwo w zakresie opracowania koncepcji wizerunku przedsiębiorcy na wybranym rynku zagranicznym.

 

W I etapie powyższego działania możecie Państwo aplikować o pieniądze na usługę sporządzenia "Planu Rozwoju Eksportu". Kwota dotacji, jaką można uzyskać to 10 tys. zł. Maksymalny % dofinansowania to 80% kosztów kwalifikowanych projektu co oznacza, że ponosicie Państwo tylko 20% kosztów przygotowania Planu Rozwoju Eksportu.

 

W II etapie aplikujecie Państwo o pieniądze na działania eksportowe, które zdefiniowane zostały we wcześniej sporządzonym Planie Rozwoju Eksportu. W etapie tym możecie Państwo uzyskać do 200 tys. zł (co stanowi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych projektu.)

 

Centrum Informacji Gospodarczej oferuje Państwu kompleksową usługę. Nasza firma przeprowadzi Państwa przez cały proces pozyskiwania dotacji i przygotuje komplet dokumentów (wnioski, rozliczenia, Plan Rozwoju Eksportu).

Jednocześnie podkreślamy, że nie pobieramy prowizji od uzyskanego dofinansowania.

Firmy zainteresowane pozyskaniem dotacji w ramach Działanie 6.1 prosimy o kontakt z nami.

 

Szczegółowe informacje.

tel./faks:+48 22 875 09 00

+48 22 875 09 01

e-mail: zanetaslowik@cig-promocja.pl

 

Centrum Informacji Gospodarczej

03-984 Warszawa, ul. Szkoły Orląt 4 m.3

e-mail:cig@cig-promocja.pl

tel. +48 22-875 09 00

www.cig-promocja.pl

 


 

Działalność gospodarcza w krajach UE [PDF - 165 KB]

 
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Urząd Miasta Sulejówek
tel. +48 22 76-06-201
urzad@umsulejowek.pl
MAPA SERWISU
STATYSTYKA